חיפוש

סוף סוף הכרנו, למה שיפרידו בינינו?

עודכן: 31 בדצמ׳ 2019

על אפס הפרדה ולמה זה כדאי


במשך תשעה חודשים הוא עטוף ברחם שלנו, מקבל הזנה, חום, מגע באופן בלתי פוסק, שומע את הקול שלנו, הוא חלק מאתנו. בזמן הלידה הוא מרגיש יחד אתנו את הצירים, את הכאב גם הוא מוצף בהורמון האהבה שמשחרר הגוף שלנו תוך כדי התהליך, הצירים לוחצים אותו. אנחנו חווים את המסע המטורף הזה יחד, כל הזמן. זה מסע מטורף, סוחף, מפחיד, משמח, מדהים ומלחיץ.. וחשוב גם, שנעצור להסתכל על המסע הזה מנקודת מבטו של התינוק שלנו. הוא השותף הכי מעורב ונוכח שיכול להיות והוא מרגיש ולומד אותנו ואת העולם שבחוץ כבר בשלבים מוקדמים. לבסוף זה קורה, אחרי המסע ארוך הוא יוצא לאוויר העולם, אנחנו מחזיקות אותו קרוב אלינו והוא- הוא לא רק עבר אתנו את הצירים והתאמץ אתנו בכל לחיצה, הוא עכשיו גם פוגש עולם שלם ושונה מכל מה שהכיר עד כה. הדבר היחיד שמוכר לו הוא הקול שלך אמא, הריח שלך. הרי עד לפני רגע היה חלק ממך. זה נכון, את עבדת קשה, כאבת, נתת את הכל ואת עייפה. זכרי שהמתנה הענקית הזאת של המסע המטלטל הזה, שבעצם רק התחיל, היא התינוק שלך. והתינוק הזה לא רק עבר איתך את המסע, הוא גם מתמודד עכשיו עם המון דברים חדשים ואולי קצת מפחידים ולא מוכרים. מה שמוכר לו זו את. הוא רוצה בקרבתך, הוא זקוק לקרבתך.

מה זה אפס הפרדה? מושג שמתייחס למדיניות ביה"ח אשר מאפשרת לאימא ולתינוק שלה, לשהות יחד מרגע הלידה, במהלך האשפוז בביה"ח ועד לרגע השחרור.

למה, אם יש אפשרות מבחינה רפואית, כדאי להיות באפס הפרדה:

*אפס הפרדה מחזקת את הקשר בין התינוק לאם *באפס הפרדה ניתן ורצוי לבלות כמה שיותר עם התינוק ב skin to skin מה שתורם לוויסות חום הגוף ומסדיר את הנשימה של התינוק לאחר לידה. * הוכח שאפס הפרדה תורמת לתהליך מוצלח של הנקה *מקטין סטטיסטית את הסיכוי לדיכאון אחרי לידה .


*** באפס הפרדה את משאירה את התינוק הכי קרוב לדבר הכי מוכר ובטוח שהוא מכיר, ומאפשרת לו היכרות ראשונה מרגיעה ובטוחה עם העולם החדש שרק הצטרף אליו.

33 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול